MAGSEALED

 

Magseal, Daiwa ‘nin patentli “su geçirmez” teknolojisidir.
Manyetik yağ (Maguoiru) bir manyetik alan (mıknatıs) tarafından kontrol edilir.
Kullanılan yağ demiroksit parçacıklarından oluşur ve manyetik yağda mm de 100.000 adet demiroksit parçacık kullanılmıştır. Sonuç olarak kauçuk tipi contalara göre daha düşük sürtünme ile su geçirmez bir sızdırmazlık sağlanmıştır.

 

Magsealed rulmanlar manyetik bir yağ ve kenarlardaki mıknatıslardan oluşan su geçirmezliği en yüksek rulmanlardır.Daiwa bu sistemi aynı şekilde misina klavuzunda kullanmaktadır.Manyetik sızdırmazlık sistemi öncelikle Nasa tarafından geliştirilmiştir.
 

Magsealed yağı makara bileşenlerini korumak, daha yumuşak ve pürüzsüz bir dönüşü garanti etmek için havacılık teknolojisinde de kullanılan manyetik bir yağdır.

 

Yeni Magsealed rulmanlar standart rulmanlara göre çok daha dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Rulman içerisinde yer alan bilyeler tamamen su geçirmez bir yatak içerisinde konumlandırılmıştır. İç ve dış tarafta bulunan halkalar mıknatıs ve suya dayanıklı Magsealed yağı ile birleştirilir. Bu sayede rulmanlar dışarıdan gelecek yabancı maddelere karşı korunur ve çok daha verimli olarak çalışması sağlanır.

 

Bu teknoloji ile Daiwa makaranız ilk günkü performansını her zaman koruyacaktır. Magsealed rulmanlar tahrik dişlilerinin her iki tarafına yerleştirilmiş ve optimize edilmiş sarım pürüzsüzlüğü sağlanmıştır. Makara kolunuzun en ufak bir hareketine cevap verecek şekilde tasarlanan Magsealed Bearing teknolojisi bazı konsept makaralarda silindire uygulanacak şekilde minimal hale getirilmiştir.