Sipariş ve Teslimat

Teslimat Süresi
 
-Siparişiniz onaylandıktan sonra ürün içerisinde ''Aynı Gün Kargo'' ibaresi bulunan (Yaklaşık 10.000 çeşit ürün) ürünler tamamen stoktan teslim olup saat 15:00'e kadar kargoya verilmektedir.
-''Hızlı Gönderi'' ibaresi yazılı ürünlerde genel olarak aynı gün veya 1 gün gecikmeli olarak kargoya verilebilmektedir. (Bu ürünler stoklu olarak çalıştığımız depomuzda bulundurduğumuz ürünlerdir).
-''Aynı Gün Kargo'' veya ''Hızlı Gönderi'' ibareleri bulunmayan ürünleri temin etmek 1-2 günü bulabilmektedir.
-Cumartesi saat 12:00'a kadar gelen siparişleriniz ''Aynı Gün Kargo'' ibaresi bulunan ürünlerden oluşuyorsa o gün kargoya verilmektedir. Kargo şirketi cumartesi günleri yarım gün çalışmakta, pazar günleri ise teslimat yapmamaktadır.
 
Aras Kargo
 
Türkiye'nin en hızlı kargosu Aras kargo ile çalışmaktayız. Siparişleriniz size ulaşması, bulunduğunuz yerin mağazamızın bulunduğu Ankara'ya olan mesafesi ve Aras kargo şubesinin size yakın olup olmamasıyla alakalıdır. Merkezi yerlere kargolarımız genel olarak kargoya teslim edildikten 1 gün sonra ulaşmaktadır. Aras Kargo'nun belli günlerde dağıtım yaptığı ''Mobil Dağıtım Alanı'' denilen bölgelerde bu süre 3-4 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Maalesef  tüm kargolarda adreslerin yanlış yazımı ve buna benzer insani aksilikler yaşanabilmektedir. AvButik Balık Markati olarak kargonuzun size sağlam ve zamanlı bir şekilde teslim edilene kadar firmamızın bu konuda oldukça hassas davrandığını ve Aras Kargo ile sürekli iletişim halinde olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Siparişleriniz kargoya verildikten sonra kargo takip numaranız mail adresinize gönderilmektedir.
 
Kargo Ücretleri
 
150,00 TL üzeri siparişlerinizde kargo ücretleri bize ait olup, 150,00 TL altı siparişlerde alıcı ödemektedir. Anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ile son derece düşük ücretler ile çalışmaktayız. Tüm ülke geneline eşit şartlarda ürünlerimizin ortalama kargo ücreti 15,00 TL'dir.Toplamda 150,00 TL altında sipariş vermiş iseniz sipariş aşamasında 15,00 TL kargo ücreti siparişinize ilave edilmektedir.
 
Kapıda Ödeme
 
Kapıda ödeme minimum alışveriş limiti KDV Hariç 100,00 TL'dir. Kapıda ödeme sisteminde satın almış olduğunuz ürünlerin bedelini kargoya nakit veya kredi kartı ile tek çekim imkanıyla ödeme yaparak ürünü teslim alabiliyorsunuz. Kapıda ödeme bedeli kargo tarafından hizmet bedeli olarak tahsil edilen bir ücrettir. Kapıda Nakit Ödeme ve Kapıda kredi kartı ödeme seçeneği ile tamamlanan 15,00 TL hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Kapıda ödeme bedeli sadece verdiğiniz adresinize kargo gelince ödenilen bir bedel değildir. Sistemin temeli ''Tahsilatlı Kargo'' olarak geçmektedir. Satın almış olduğunuz ürünlerin bedelini herhangi bir Aras Kargo Şubesi'nde bile ödemiş olsanız bu bedel eklenecektir. Eğer bu ek ücreti ödemek istemiyorsanız havale, eft, kredi kartı ile ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.
 
Güvenliğiniz Hakkında
 
Mağazamız Ankara'nın Mamak ilçesindedir. Web sitemiz Türkiye'nin en büyük e-ticaret firması ''ProjeSoft'' tarafından kurulmuş olup, kredi kartı bilgileriniz 256 bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. Mağazamızda kesinlikle ikinci el ürün satışı yapılmamaktadır. Tüm ürünlerimizi paketli ve barkodlu halde satmaktayız. Herşeyden önce müşteri memnuniyeti bizim için ön plandadır. Eğer aldığınız ürünleri teslim aldıktan sonra bir memnuniyetsizlik yaşarsanız telefon numaralarımızdan direkt olarak bize ulaşarak durumu bildirebilirsiniz. Bizden dolayı yaşanan müşteri mağduriyeti veya memnuniyetsizliğinin asla karşılaşmak istemediğimiz bir durum olduğunu bilmenizi isteriz. Mağazamızdan alışveriş yapıyormuş rahatlığıyla sistemimizi kullanarak sipariş verebilirsiniz.
 
İade Şartları
 
Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde kargo görevlisine tutanak tutturarak derhal bizimle irtibata geçiniz. Hatalı yada sorunlu kargo yada ürünü teslim almayınız. Kargonuzu teslim aldıktan sonra gün içerisinde tarafımıza bildirmiş olduğunuz hasarlı ürünlerde tarafımızca gereken işlemler yapılacaktır.
Eğer aldığınız üründen herhangi bir sebeple memnun kalmadıysanız veya teslim edilen paket içeriği siparişinizle örtüşmüyorsa, söz konusu ürünün ambalajı açılmış dahi olsa, hiç kullanılmamış veya ayıpsız olması şartıyla size ulaştığı tarihten itibaren yedi (14) gün içerisinde tüm ürünleri koşulsuz iade edebilirsiniz.
İade etmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi ticari vasıflarını yitirmemiş, kusursuz, eksiksiz olması, orijinal kutusunda, aksesuarları, kitapçıkları ve köpükleri ile birlikte geri gönderilmesi durumunda iade işlemleriniz başlatılır. Ayrıca ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz olarak teslim edilmesi zorunludur.
Yasal olarak ayıplı olmadığı müddetçe eldiven, çorap, düdük vb. gibi insan cildiyle birebir temas eden sıhhi ürünler, ekranında ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olan tüm optik ve elektronik ürünler, fişek, mermi, tetik düşürme aparatı vb. gibi, denemek için dahi olsa, ilk kullanıldıktan sonra asıl vasfını yitirebilecek ürünler iade edilemez.
Ürün teslimini takiben hasar sorumluluğu müşteriye / tüketiciye geçer. Ürünlerin iade edilebilmesi için faturanız ve orijinal paketiyle birlikte faturada yazan İlk Mevsim Şube adresine ARAS KARGO ile gönderilmelidir.