Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Daiwa Saltiga IC 21 300 L Sol El Jig Çıkrık

Ürün Kodu : SALTIGA21IC300L
33.051,92 TL
Havale Fiyatı : 31.399,32 TL %5  İndirim
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Daiwa Saltiga IC 21 300 L Sol El Jig Çıkrık

 

Saltiga IC, her sorunu ödün vermeden çözmek için tasarlandı.

Sadece yeni tasarım konseptine sahip eski dişli sisemi değil, aynı zamanda Mag Shield Bilyalı Rulmanlar, ATD ve hatta her bir vida dahi tüm mevcut teknolojiler Saltiga IC gövdesinde en iyi performans için yeniden tasalandı.

Daiwa'nın yeni çıkrık makarası devrim yaratacak ve yeni nesil bir makine olarak yeniden doğdu. En çok üzerinde durulan Hyperdrive Tasarımı, yüksek performansı uzun süre korumayı amaçlayan ve tüm temel performansın seviyesini büyük ölçüde artıran konvensiyonel makaralar için yeni bir tasarım konseptidir…

 

Hyper Drive Design

Hyper Drive Digigear: tahrik dişlisi + pinyon dişlisi, hiper çift destek pinyon dişlisi destek yöntemi, hiper sert kavrama ile çift şaftlı bir yem makarası yapılmıştır. Geçmişten gelen teknoloji daha da rafine edilirken, dört önemli parça en ileri teknoloji ile büyük ölçüde tazelendi. Adından da anlaşılacağı gibi üstün sürücü performansına sahiptir, bu nedenle Hyper Drive Design'ın tanımı, Hyper Drive Digigear ve geliştirilmiş dönüş performansı ile donatılmış bir modeldir.

 

HyperDrive Digigear

Çıkık makaraları için güçlü ve pürüzsüz dönüş sağlayan yeni tasarlanmış bir dişli sistemi.

Dişli dişlerinin modülü (boyutu) dayanıklılıkla doğrudan bağlantılıdır, bu nedenle onu küçültmeyin. Hiçbir çabadan kaçınmadan, her bir diş yüzeyi hassas bir şekilde işlenir. Bu nedenle, sıkı ve pürüzsüz bir şekilde birbirine geçer. Daiwa'nın uzun süre devam eden ilk pürüzsüzlüğü gerçekleştiren orijinal teknolojisi.

 

Hyper Double Support

Hiper çift destek, pinyon dişlisinin her iki ucunu bilyeli yataklarla destekleyerek, kolu döndürme gücünü zayıflatmadan makara dönüşüne ileten önemli bir mekanizmadır. Aynı zamanda pinyon dişlisinin kendisi de büyük ölçüde güçlendirilmiştir. Bir noktada desteklenen bir pinyon dişlisine kıyasla, koldan gelen dönme gücü dayanıklılığını ve aktarım verimliliği büyük ölçüde geliştiildi. Tahrik dişlisinde olduğu gibi, pinyon dişlisinin kendisi de güç açısından çeşitli şekillerde gelişmiştir ve bu da tahrik parçasının dayanıklılığında önemli bir artışa neden olmuştur.

 

Hyper Armed Housing

İç yapıyı yüksek sertlik ve yüksek hassasiyetle sıkıca destekleyen, hassas bir sarım konforu ve yüksek güç üreten bir gövde sistemini ifade eder. Saltiga IC güçlü ve sert bir alüminyum alaşım kullanır. Yuvarlak şekillere özgü makine kesimli üretim yöntemi kullanılarak tamamen işlenmiş bu ürün, benzersiz bir sağlamlık ve sertlik elde eder ve sağlam bir gövde ile dönmeyi tıkırtı olmadan destekler. Şekli insan ergonomisidir, balıkçılık için özel ergonomi, kompakt, el dostu ve yorulmaz.

Sallama yok, tıkırtı yok, bükülme yok.

 

Hyper Touch Clutch

Debriyaj sorununun ana nedeni, makara ile gövde çerçevesi arasındaki boşluktan sızan ve debriyaj kolunun çalışmamasına neden olan deniz suyu nedeniyle dahili debriyaj sisteminin aşınması veya sıkışmasıdır. Deniz suyu, yem makaralarının başlıca düşmanıdır. Daiwa yıllarca debriyaj sistemini geliştirmek için yorulmadan çalıştı ve bu aşırı dayanıklı debriyajda mükemmelliğe ulaştı. İç sistemi sağlam tutmak, debriyajı çalışır durumda tutmanın anahtarıdır.

 

Magsealed Ballbearing

Deniz suyu ve toz gibi yabancı maddelerin girmesini önlemek için manyetik yağdan bir duvar oluşturarak uzun süre hafif ve pürüzsüz ilk dönüş performansını koruyan Daiwa'nın benzersiz su geçirmez ve dayanıklı yapısı.

"Magsealed Bilyalı Rulman", bu teknolojiyi, dönme performansının anahtarı olan bilyalı yatağın kendisine uygular. Yem makarasının yapısı gereği makara ile gövde arasındaki boşluktan deniz suyunun girmesi kaçınılmazdır. Pinyon dişli parçasının kol tarafındaki bilyalı yatak, tuzlanmaya karşı en hassas olanıdır ve deniz suyu girişinden etkilenir.

Bakımın zor olduğu ve tuzun kalma eğiliminde olduğu kısımda magsealed rulman kullanılması, su geçirmezliği, dayanıklılığı, dönme performansını korur ve uzun süre konforlu başlangıç performansını korur.

 

ATD

Daiwa tuzlu yem makarasıyla etkiyi en üst düzeye çıkaran bir ATD sistem kullanır. Karbon disk spesifikasyonları ile yalnızca sorunsuz bir şekilde sürtünmeye başlamakla kalmaz, aynı zamanda yüksek yük altında sürtünme ısısının neden olduğu yapışmayı da azaltır. Bir diğer önemli nokta ise su geçirmez olmasıdır. Sürüklemeyi ayarlarken çıkan tıklama sesine ek olarak, sürükleme, kalama seside vardır. Balıkla yapılan bir mücadelede misina çekildiğinde sesten anlaşılabilmesi için klik sesi çıkaran bir yapıdır. Saltiga IC'de bu tıklama sesine odaklandık ve tıklama yayını geliştirdik. Ayrıca, net bir sesle ATD'nin sorunsuz çalışmasını deneyimleyebilirsiniz ve ek olarak, star drag, sıkması ve ayarlaması kolay, geniş çaplı uzun kollu bir star drag kullanır.

 

Compact Body / Thumb Rest Position

Görülebilen, dokunulabilen ve kullanılabilen işlerlik. Bir bakışta fark edeceksiniz, elinize aldığınızda daha iyi anlayacaksınız ve kullanınca ikna olacaksınız. Avuç içi rahatlığından başparmak dayama pozisyonuna kadar olta balıkçıları için kullanımı kolay bir makara hedefliyoruz ve köşeleri kestirmiyoruz.

 

IC Counter

Saltiga IC, ipin dökümünde ve sarımında ip mesafesini hesaplar ve dijital ekranda size sunar. Ayrıca sarım hızınızı da gösteren ekran suya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Saltiga Çıkrık bir IC sayacı ile donatılmış olmasına rağmen, onsuz makinelere göre daha hafif ve kompakttır. Yani geçmişte bir IC sayacına sahip olmanın en büyük dezavantajı olan iri gövde ve ergenomik olmayan tasarım artık Saltiga IC'de yok. Elbette işlev tarafı da kullanımı kolay olacak şekilde ayarlanmıştır. Derinlik alarmı özellikle kullanışlıdır. Düşme sırasında her 10 metrede bir ip bırakıldığında alarm çalan bir fonksiyon, suyun derinliğini sesli olarak bilmenizi sağlayan derinlik alarmı geliştirildi.

 

Synchro Level-Wind

Level Wind ip sarımının senkronize olduğu ve sarımda sağa ve sola gezen bir mekanizmadır. Bu fonksiyon, iplik makaradan çekildiğinde etkili bir şekilde çalışır. Neden bu mekanizmaya ihtiyacımız var? Bu sistem, ipin sarımından endişe duymadan balıkla mücadeleye konsantre olabilmeniz içindir. Her şeyden önce, drag performansını önemli ölçüde iyileştirmek için önemli bir işlevdir. Ani vuruşlar ile ipin çekildiği anda birbirine kenetlenerek yumuşak sürükleme işlemini destekler.

 

Spool

Saltiga jigging makinesinin evrensel ruhunu en son teknolojiyle somutlaştırmak için yeni bir makara boyutu tasarlandı. Makara genişliğini daraltmak için 100 serisi ve 300 serisi makaralar seçilir. Gövde boyutuna bağlı makara genişliğini belirleyerek, 100 serisi için ?36mm ve 300 serisi için ?43mm olan optimum makara çapı boyutunu elde ederek gerekli ip kapasitesini sağladık. Daha küçük makarada daha fazla ip kapasitesi ile kompakt ve sağlamlıkta rakipsiz olmayı hedefledik.

 

MAKİNENİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
ÜRETİCİ KODU
SALTIGA21IC300
MAKİNE EBATI
300
DEVİR SAYISI
6.3 : 1
SARIM HIZI (cm)
84 cm
RULMAN (BİLYA) SAYISI
11 + 1
İP KAPASİTESİ (mm)
0.28 mm / 250 m
MAKİNE AĞIRLIĞI (gr)
385 gr
DRAG (kg)
10 kg
KALAMA
Yandan Kalama
AV DİSİPLİNİ
Jig Avı
MAKİNE KOLU
Sol El

BU MAKİNEDE KULLANILAN DAIWA TEKNOLOJİLERİ

DAIWA SALTIGA IC 21 ÇIKRIK İNCELEME VİDEOSU

Boyutlar (cm)
1 x 0 x 0
Ürün Açıklaması
Ebat
300
Devir
6.3:1
Drag
10kg
Makine Teknolojisi
ATD, CRBB, İnfinite Anti-Reverse, Magsealed Bearings, Hyper Digigear, Clicking Drag, Machine Cut Alloy Body, Power Handle, Hyperdrive Design, Line Counter, Metal Ball Knob
Rulman Sayısı
11+1
Sarım
84cm
Av Disiplini
Jig Avı
Ağırlık
385gr
Makine Kolu
Sol El
Kapasite İp
0.28mm/250m
Kalama
Yandan

Kampanyalar

1.500₺'lik Alışverişe Remixon CT 90 Serisi 9cm Silikon Yem - 072 Hediye!
1.500₺'lik Alışverişe Remixon CT 90 Serisi 9cm Silikon Yem - 072 Hediye!
Sepet Tutarınız 1.500₺ ve Üzerinde Uygulayabileceğiniz Remixon CT 90 Serisi 9cm Silikon Yem - 072 Kampanyası!
3.000₺'lik Alışverişe Remixon Plier Balıkçı Pensesi Hediye!
3.000₺'lik Alışverişe Remixon Plier Balıkçı Pensesi Hediye!
Sepet Tutarınız 3.000₺ ve Üzerinde Uygulayabileceğiniz Remixon Plier Balıkçı Pensesi Kampanyası!
5.000₺'lik Alışverişe Fishika Scarletter 105F 10,5cm 20gr Maket Yem Hediye!
5.000₺'lik Alışverişe Fishika Scarletter 105F 10,5cm 20gr Maket Yem Hediye!
Sepet Tutarınız 5.000₺ ve Üzerinde Uygulayabileceğiniz Fishika Scarletter 105F 10,5 cm 20 gr Maket Yem - 3D Inakko Kampanyası!
10.000₺'lik Alışverişe Fishika Tackle Bag Blue Black Balıkçı Malzeme Çantası Hediye!
Sepet Tutarınız 10.000₺ ve Üzerinde Uygulayabileceğiniz Fishika Tackle Bag Blue Black Balıkçı Malzeme Çantası Kampanyası!
Daiwa Olta Setinde Sepete Ek %3 İndirim!
Daiwa Olta Setinde Sepete Ek %3 İndirim!
Daiwa Markalı Ürünlerden Sepet Tutarı 7.500₺ ve Üzerinde; 1 Kamış, 1 Olta Makinesi, 1 Misina Satınalmak Kaydı İle Toplamda 4 Adet Farklı Daiwa Marka Ürünü Alana Sepette Yer Alan Daiwa Ürünlerine Ek %3 İndirim Kazan!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.